Rękawice wysoka jakość w niskiej cenie

Odzież BHP w sklepie magrosbhp.pl, to bardzo chodliwy towar i to praktycznie w każdych kręgach. Zapotrzebowanie na ubiór widać między innymi w przypadku firm, które zajmują się nietypowymi zadaniami. Dotyczy to szczególnie zadań związanych z narażeniem zdrowia oraz życia. Wówczas odzież musi spełniać normy, które dopuszczają ją jako wyposażenie dla pracowników. Inna kwestia to zabrudzenia, przed którymi również warto chronić zatrudnione osoby.

Na szczególną uwagę zasługują tu nie tylko całościowe rozwiązania w postaci kombinezonów, ile poszczególne elementy takiej odzieży. O nią jest generalnie znacznie łatwiej i umożliwia to jej odpowiednie skompletowanie. W zależności od charakteru zagrożeń, niezbędna jest niekiedy odzież o odmiennych parametrach oraz właściwościach. Dobrym tego przykładem są rękawice. Odpowiednie, wykonane z należytych materiałów są zawsze w cenie, która nie zawsze jest niska. Szukanie w tej kwestii oszczędności nie przynosi niczego dobrego. Jednak zawsze można znaleźć atrakcyjne propozycje dla firm oraz osób indywidualnych poszukujących rękawic zarówno do spawania, prac z chemikaliami, pracach mechanicznych i wysokim napięciem. Tu najważniejsza jest ich budowa i tkaniny. Skutkuje to tym, że w przypadku średniego zagrożenia dedykowane są rękawice kategorii II.

Pewnym wyjątkiem są zagrożenia chemiczne, wówczas bardziej odpowiednie stają się rękawice kategorii III. O dopuszczalności rękawic do pracy w poszczególnych warunkach decydują normy i testy. Rękawice przechodzą między innymi test związany ze ścieralnością, odpornością na przecięcie oraz przebicie.